
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 18 |
Stock: 20
Distributors
pcbx
Unit Price$0.73440
Ext.Price$0.73440
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.73440 | $0.73440 |
| 10 | $0.59674 | $5.96740 |
| 25 | $0.54872 | $13.71800 |
| 50 | $0.50456 | $25.22800 |
| 100 | $0.46395 | $46.39500 |
| 300 | $0.43211 | $129.63300 |
| 500 | $0.40245 | $201.22500 |
| 1000 | $0.38199 | $381.99000 |
